Як сконцентруватися на роботі під час війни (пам'ятка)

 

    До початку війни ми всі були сильними та працездатними, але зараз наша психі­ка переживає травматичну подію. Працювати стало складно, адже весь час ми від­волікаємося на повідомлення про ще одні переговори, обстріли, гуманітарні коридори тощо. 

    П'ять порад, які допоможуть сконцентруватися на роботі та вбе­регти власні ресурси.


    • Визначте мету — для чого ви працюєте. Наприклад, щоб зберегти дохід для своєї родини, щоб бути корисним суспільству, щоб підтримати економіку, щоб не сидіти без діла тощо. Мета може бути будь-якою. Головне, щоб вона була значущою саме для вас.
    • Ставте перед собою невеликі завдання на короткий строк, наприклад на на­ступну годину чи дві. Обов'язково відмічайте для себе, що ви впоралися. Для вашої психіки це буде сигналом, що ви живі та готові діяти далі.
    • За можливості облаштуйте робоче місце. Визначте, що саме цей стіл і стілець ви будете використовувати для роботи. Намагайтеся підтримувати лад у речах і справах. Якщо на робочому столі розміщено лише те, що потрібно в цей мо­мент, у вас більше шансів зосередитися на справі.
    • Поміркуйте, що в мирний час допомагало вам проживати складні та кризо­ві моменти. Для прикладу, це може бути телефонна розмова з близькими, ди­хальні вправи, сльози, спорт, малювання, смачна їжа тощо. Відтак чергуйте ро­бочі завдання з діяльністю, яка допомагає вам здолати стрес.
    • Постійно будьте в контакті із собою та перевіряйте, чи маєте ви достатньо сил, щоб працювати. Якщо є сумнів, ліпше відновіть сили за допомогою інших ви­дів діяльності. Аналізуйте рівень власної працездатності та за потреби відпочи­вайте. Так ви значно знизите вірогідність розвитку в себе посттравматичного стресового розладу.



Підготовлено за матеріалами психолога Алли Каун та за матеріалами журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу»


Як правильно та безпечно організувати екскурсію чи пішохідний перехід ( за матеріалами журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу»

 




 *Пам'ятка підготована за матеріалами журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Збираємо каштани і жолуді

 

Дітям подобається майструвати що-небудь своїми руками. Збирати природні матеріали для дитячої творчості найкраще восени, коли природа дарує безліч каштанів, жолудів, шишок, опалого листя. Навіть, прості палички можна назбирати, а потім використати для творчості взимку.  Осінні прогулянки в дитячому садку – благодатний час, щоб проводити більше часу на природі, бродити по парку, лісу, просто по вулиці. 

З кожної такої осінньої прогулянки дошкільнятам цікаво повертатися з осінніми сувенірами.

Назбирайте разом з дітками природніх дарів, помилуйтеся ними на вулиці, пограйте ігри з каштанами чи жолудями. Впевнена, що ваша педагогічна фантазія і кмітливість допоможе організувати найцікавішу прогулянку, яку ваші вихованці будуть довго-довго пам'ятати.  По поверненню у групу, розмістіть знайдені осінні даруночки у куточку природи. Вони знадобляться як для ручної праці, так і для лічби, спостережень або ж просто для релаксу (мішечок з каштанами- чудовий антистрес).

Уявіть, що збирати разом з друзями каштани - це так цікаво! Адже кожна справа об'єднує.

 Чудової осені!!



Про траєкторію руху та розвитку професійної компетентності педагога

  Чи потрібно кожному з нас самовдосконалюватись та розвиватися професійно?  Ми часто чуємо поняття: професійний розвиток, траєкторія профес...