БЕЗПЕКА НАШИХ ДІТЕЙ


Безпека дошкільника багато в чому залежить від того, які знання йому посіють батьки в ранньому дитинстві. Діти у віці до п'яти років не усвідомлюють всю небезпеку в навколишньому, не можуть передбачати, живуть тільки сьогоденням, не замислюючись про наслідки, до яких можуть привести ті чи інші їх дії. У цьому віці дуже важливо створити  безпечні умови для дитини, донести до свідомості  знання про те, що дуже важливо аналізувати свої дії і думати про наслідки.

Безпека дошкільника багато в чому залежить від загальноприйнятих правил, але діти не розуміють цих «дорослих» правил. Малюки не можуть самостійно аналізувати навколишній світ і користуватися різними заборонами в залежності від ситуації. Батьки пояснюють своїй дитині, що з дорослими треба розмовляти ввічливо. У той же час, оберігаючи дитину, батьки забороняють розмовляти з незнайомими дорослими. Ось в цей момент у маленької дитини в голові і виникає конфлікт, дитина не може зрозуміти і правильно застосовувати ці два суперечливих правила. З одного боку з дорослими розмовляти ввічливо, а з іншого боку не говорити з дорослими.
Також діти постійно спостерігають за дорослими, переймаючи їх звички. Таким чином, в голові дошкільника складається ще одне протиріччя в той момент, коли він бачить, як батьки абсолютно спокійно говорять на вулиці з незнайомцями.

Безпека дошкільника піддається загрозі ще й тому, що діти дуже довірливі, і їх легко обдурити. В цьому випадку необхідно встановити правило, згідно з яким дитина повинна бути завжди в полі зору у батьків. Необхідно пояснити дитині, щоб вона на вулиці не загубила з виду батьків, а вони в свою чергу також завжди бачили свою дитину. Це правило на перший погляд досить складно виконувати для безпеки дошкільника, але це тільки на перший погляд. Пригадайте, чи діти цікавляться, куди пішли їхні батьки, чи бояться вони відійти від батьків далеко,  аби не втратити з поля зору. Необхідно вимагати від дитини, щоб вона повідомляла про свої дії не тільки на вулиці, але і вдома. Для прикладу і швидшого виконання цього правила можна на своєму досвіді показати, що все досить просто. Кожного разу, виходячи з будинку, повідомляйте дитині, куди Ви йдете, і вона буде робити так само.
Ще однією особливістю безпеки дошкільника служить підвищена довірливість дітей. Вони не розуміють, що такого поганого може їм зробити доросла людина, нехай навіть не знайома. Дитина не розуміє, чому не можна йти куди-небудь з незнайомцем, а заборони батьків часто не дають бажаного результату. Ось тут можна повернутися до наведеного вище прикладу і просити дитину повідомляти батькам про всі свої дії. Також важливо для безпеки дошкільника навчити його говорити незнайомцям слово "Ні!". У комплексі два цих правила можуть стати могутньою зброєю проти навколишнього світу.
Якщо навчити дитину цим двом простим правилам, то можна уникнути багатьох неприємних моментів. Якщо Вашу дитину будуть кликати куди-небудь, вона відповість: «Добре, АЛЕ я спочатку скажу мамі (татові)». Якщо її будуть умовляти не розповідати, то тут дитина буде використовувати друге правило і скаже: «НІ! Я повинен спочатку сказати батькам!»
Безпека дошкільника значно підвищиться від вступу в силу цих двох простих правил. По своїй суті діти схильні наслідувати і дотримуватися різних правил. Правил дітей вчать різні ігри, які займають більшу частину життя дитини. Під час ігор, діти дотримуються певних правил і обговорюють їх перед початком. Часто діти нагадують дорослим про правила і необхідність їх дотримуватися. Ми ж часто порушуємо різні правила в процесі життя, в тій чи іншій ситуації .
Безпека дітей - це наша турбота. Головне не забувати про це і прагнути вберегти свою дитину від негативних життєвих ситуацій.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Про траєкторію руху та розвитку професійної компетентності педагога

  Чи потрібно кожному з нас самовдосконалюватись та розвиватися професійно?  Ми часто чуємо поняття: професійний розвиток, траєкторія профес...